יהלומים שחורים

הטרנד הלוהט החדש: תכשיטי גברים עם יהלומים שחורים

אנחנו רגילים לחשוב שיהלומים הם אבנים יקרות בצבע שקוף, אבל למעשה אפשר למצוא בשוק מגוון רחב של תכשיטי יהלומים צבעוניים. הטרנד האחרון, שלבטח יהפוך לכוכב העולה בעולם התכשיטים ב-2022 והלאה: תכשיטי יהלומים שחורים.

פגשנו את שאולי שקד ואת פיני (פנחס) כהן, בעלי חברת התכשיטים "שקד | כהן", כדי לנסות להבין למה יש באבני החן השחורות הללו, שהופך אותן נחשקות כל כך. להפתעתנו, גילינו במהלך השיחה שדווקא תכשיטי גברים עם יהלומים שחורים הם חלק מרכזי בטרנד הזה.

WhatsApp Image 2022 01 23 at 5.36.21 PM - יהלומים שחורים - מגזין אופנה ישראלי - אופנה

שמתם לב לעלייה בביקוש לתכשיטי יהלומים שחורים?

בוודאי!" אומר שקד. "מדובר בשינוי מגמה מעניין מאוד בענף: עד לפני זמן לא רב, יהלומים שחורים נתפסו נחותים יותר מיהלומים אחרים, והיום דווקא יש סביבם יותר עניין. הם טרנדיים יותר, מבוקשים יותר. אנשים ממש נכנסים לחנויות במטרה לרכוש תכשיט עם יהלום שחור ולא רוצים בכלל לשמוע

למה דווקא יהלומים שחורים?

"קודם כל מדובר כמובן ביהלומים", אומר שקד. "הם תמיד היו, וכנראה תמיד יהיו, מאבני החן הפופולריות ביותר בענף התכשיטים. בפרט, יהלומים שחורים טבעיים הם מחצב נדיר ביותר. קשה מאוד למצוא אותם בטבע; וכאשר כן מגלים מרבץ יהלומים שחורים, בעיקר בדרום אפריקה, הם בדרך כלל קטנים מאוד, מלאים בחומרים שמעכירים אותם ובנקבוביות שמקשות על העיבוד שלהם, ולעיתים אף מחוברים לחומרים אחרים כך שכמעט בלתי אפשרי להפריד ביניהם. בקיצור, קשה מאוד להשיג יהלומים שחורים טבעיים איכותיים".

"וצריך גם לזכור", מוסיף כהן, "שהצבע השחור משתלב היטב עם כל צבע אחר, מה שהופך תכשיטי יהלומים שחורים לכאלה שמתאימים לכל בגד, לכל צבע עור ולכל תכשיט אחר. לדעתי זו סיבה נוספת לעלייה בביקוש ליהלומים שחורים, וקשה לצפות לעלייה מטאורית דומה בביקוש ליהלומים אחרים".

WhatsApp Image 2022 01 23 at 5.35.22 PM - יהלומים שחורים - מגזין אופנה ישראלי - אופנה

כל יהלום שחור בתכשיט הוא יהלום טבעי?

"לא", אומר שקד. "המחיר של יהלומים שחורים טבעיים גבוה מאוד בעיקר בגלל שהם כל כך נדירים. בכדי להנגיש את היהלומים השחורים יותר לציבור הרחב, אנו בתעשיית היהלומים והתכשיטים  משתמשים לרוב ביהלומים שחורים שעברו השבחת צבע. מדובר ביהלומים טבעיים לגמרי, שמפאת צבעם הירוד או צלילותם הנמוכה, הועברו תהליך של השחרה (בדרך כלל ע"י מאיץ חלקיקים). זהו תהליך בלתי הפיך, והצבע השחור נשאר לצמיתות. גם ביהלומים אלה ניתן למצוא מגוון רמות איכות וליטוש, ואנו בשקד כהן, דואגים תמיד להשתמש במיונים הגבוהים ביותר של היהלומים השחורים. היתרון הגדול הוא שמחירם של יהלומים אלה נמוך יחסית, ועל כן נקבל תכשיט מהמם ושיקי, במחיר נגיש.

לצערינו, בלא מעט מקומות מצאנו שמשתמשים בתחליפים של יהלומים שחורים (כדוגמת מוסנייט) וקוראים להם יהלומים שחורים. אלו בדרך כלל אבנים סינתטיות, יפות מאוד, אך אינן יהלומים ובטח שאינן יהלומים טבעיים, ומאלה צריך להיזהר.

כמובן שעדיין אפשר למצוא תכשיטי יהלומים שחורים אמיתיים וטבעיים לחלוטין, אך מחירם יקר להחריד ואף עובר את מחירם של היהלומים הלבנים. מבחינת הלקוח – נותר לו רק לבחור באיזה סוג הוא מעוניין וכמה הוא רוצה להשקיע "

באילו תכשיטים אפשר לשבץ יהלומים שחורים?

"בכולם!" עונים שקד וכהן בו זמנית. כהן מחייך ונותן את רשות הדיבור לשותפו: "בכל תכשיט יהלום רגיל אפשר לשבץ גם יהלום שחור: טבעות, שרשראות, עגילים, צמידים ועוד. ומעניין, אגב, שאת העלייה הגדולה בביקוש לתכשיטי יהלומים שחורים שהזכרנו קודם – מובילים דווקא תכשיטי גברים".

WhatsApp Image 2022 01 23 at 5.34.49 PM - יהלומים שחורים - מגזין אופנה ישראלי - אופנה

תכשיטי גברים? באמת?

"כן", עונה כהן ומציג טבעת שחור לבן עם יהלום שחור. "הנה, זאת למשל טבעת 0.36 קראט, ויש עוד מגוון רחב בקולקציית 2022".

איך אפשר להסביר את העלייה בביקוש של תכשיטי גברים עם יהלומים שחורים?

כהן: "קודם כל יש עליה בביקוש של תכשיטי גברים באופן כללי. אם פעם הייתה תפיסה שתכשיטים 'זה לנשים', כיום יותר גברים מרגישים נוח לקשט את הגוף בתכשיטים כמו טבעות, צמידים, תליונים, חפתים ואפילו עגילים. תכשיטי גברים משדרים גבריות וסטייל".

שקד: "תכשיטי יהלומים שחורים לגברים הם קטגוריה בתוך תכשיטי הגברים, ואין ספק שמדובר בתחום מתפתח. הצבע השחור נתפס עוצמתי וחזק, גם – ואולי בעיקר – כשהוא משולב בתכשיט כחלק מלוק אופנתי כולל של הגבר החדש, הבטוח בעצמו והמודע להופעה שלו".

מתעניינים ביהלומים שחורים? מחפשים תכשיטי גברים משובצים יהלומים שחורים? מוזמנים לבקר באתר שקד | כהן לצפייה בקטלוג או ליצור קשר לייעוץ חינם: 0723921660

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
fashion magazine

fashion magazine

  • עדיין אין תגובות
  • הוספת תגובה