הכירו את מנדי כץ

מנדי כץ; בין המעצבים הבולטים, המוכשרים והיצירתיים של השנים האחרונות ובכל זאת הוא מעולם לא למד את המקצוע והתחיל את המקצוע להגדרתו "לגמרי במקרה".
מנדי כץ, בן 40, נע על ציר חיפה – מרכז ולמרות שרוב עיסוקיו במרכז הוא לא יהסס להגיע לכל קצוות הארץ בכדי להיות חלק מהיום המאושר שלכם.

BLOG - mendy kats - מגזין אופנה ישראלי - הכירו את
צילום תדמית | צלמת: ירדן רוקח

ספר לנו קצת על קריירת העיצוב

את הקריירה שלי התחלתי לגמרי במקרה. לא למדתי מעולם את המקצוע. הכל התחיל בטעות עם ״אומץ״ שלא יודע מהיכן הגיע. עיצבתי את אירוע הבריתה של האחיינית שלי ובמהלך האירוע אנשים התלהבו וביקשו מאחי וגיסתי את הטלפון של המעצב. משם.. הדרך היתה מאוד ברורה ולא ניתנת לשינוי. התחלתי לעצב אירועים קטנים וגדולים ולאט לאט השם שלי עבר מפה לאוזן בכל הארץ ובאתם הרגעים ועשיתי עם עצמי ברית.. שלא משנה באיזה אזור בארץ – מצפון ועד דרום אם אנשים ירצו בי כדי להגשים את חלומם ביום הכי מאושר בחייהם, אני מתייצב. וככה מצאתי את עצמי נודד בכל רחבי הארץ. עם הקמת העסק נקראתי על ידי חברת הנפש, אחותי הלא ביולוגית, אילנית לוי להגיע ולעשות ארט בתכנית ״גלית ואילנית״ קשת 12 ומשם הדבר התגלגל וקיבל נופח ועד היום ארבע שנים אחרי, אני עושה את הארט של רוב תכניות ״קשת״, נאמברים טלוויזיונים למיטב הזמרים בארץ (מירי מסיקה, שמעון בוסקילה, יובל דיין, אביב אלוש, שלומי שבת, פבלו רוזנברג ועוד), משדרים חגיגיים וספיישלים טלויזיונים.

M1 - mendy kats - מגזין אופנה ישראלי - הכירו את
אילנית לוי אלירז שדה חבריו הקרובים ביותר של מנדי כץ מתוך הפרימיירה של סדרת הטלויזיה ״משפחת שדה״

בין לבין התחברתי עם רשת האופנה factory 54 וגם עבורם אני משמש מעצב בימי מכירות מיוחדים בכל הרשת. עם הזמן קיבלתי פניות חדשות ומפתיעות, מלוות באתגרים בלתי פוסקים שעל כולם לא הסכמתי לוותר. בשנתיים האחרונות נקראתי לעצב לחברות קוסמטיקה כמו ״מור ממן קוסמטיקס״ וגל גונן. בשנה האחרונה קיבלתי את אחת הפניות המפתיעות שיכולתי לדמיין, מחברת תכשיטי יהלומים ״ שקד – כהן״, לעצב קולקציית תכשיטי גברים בהשראתי. כמישהו שאוהב אתגרים ושמח ללמוד ולהכיר עוד ועוד, זוהי דלת שנפתחה עבורי לעולם חדש ובמהלך השנה הזאת מעבר לתהליך העיצוב של התכשיטים בעזרתם של פיני ושאולי מחברת היהלומים, הכרתי ונחשפתי לתהליכי עבודה מרתקים.  היום כשחלקים ראשונים מהקולקציה הגיחו לאוויר העולם, התגובות המדהימות שאני מקבל, נוטעות בי רצון עז להמשיך ולהשלים קולקציה מלאה שכל כולה בהשראתי.

למה קולקציית Simple?

החלטתי לקרוא לקולקציה ״simple by mendy katz” מהסיבה הפשוטה שאני אדם פשוט וזה מה שרציתי להעביר.. כל אחת ואחד מאיתנו יכולים לענוד שרשרת או טבעת שיהיו מיוחדים עם חותם אישי ועדיין להיות פשוטים, הרי בינינו..להיות פשוט זה הכי קשה.

שרשרת - mendy kats - מגזין אופנה ישראלי - הכירו את
קולקציית simple by mendy katz | צילום: סיון לוטן

מאיפה ההשראה שלך?

ההשראה שלי מגיעה מחיי היום יום שלי,  מהחלומות והפנטזיות שבראשי. אני יכול להיות בפגישת עבודה, משהו קטן יתפוס את עיניי ומשם הראש יקח את זה למקום של השראה וזה יכול להיות משיר שהאזנתי לו. אין באמת מעיין נובע אחד שממנו אני אוסף את כל ההשראה שלי. זה יכול לקרות בכל מקום ובכל רגע באופן לא מתוכנן.

כץ מור ממן - mendy kats - מגזין אופנה ישראלי - הכירו את
עמדת המכירה של מור ממן בדיוטי פרי בעיצובו של מנדי כץ | צילום: מושיקו אסרף

האם החיים שלך השתנו בעקבות קריירת העיצוב?

החיים שלי השתנו מקצה לקצה! לפני כן כל חיי עבדתי בעבודות ״מסודרות״ אני אדם שאוהב יציבות וקביעות והמקצוע שבחרתי הוא הפכפך ואין בו שום דבר קבוע. כל יום מביא איתו רעיונות חדשים.כשאני נמצא בתוך פרוייקט הראש כבר חושב על הדבר הבא.

טבעות - mendy kats - מגזין אופנה ישראלי - הכירו את
קולקציית simple by mendy katz

מה המשפחה והחברים חושבים על השינוי?

המשפחה שלי גאה בי מאוד! עוקבת באדיקות אחרי כל פרוייקט שעושה וגם אחרי ארבע שנים, כשמודים לי בטלוויזיה הם יצלמו, יתרגשו ויתקשרו להגיד לי. 

בנוגע לחברים, כמו שרכשתי חברים חדשים וטובים  כך גם נפרדתי מחברים. החיים, האינטנסיביות וההתמדה אילצו אותי להתמקד בקריירה שלי ולהסיט מסביבי את כל רעשי הרקע.

איך נראה יום טיפוסי בקריירה שלך?

אין לי יום טיפוסי. לשמחתי ומזלי כל יום נראה אחרת. הכל מאוד תלוי בפרוייקטים עליהם אני עובד.

לרוב מלווה את היום סופת הוריקן של טלפונים, הודעות ומיילים ובכדי לא לסחוב דברים / משימות ליום הבא אני מסמן וי באותו הרגע.  אני חי ברכב, נוסע על ציר צפון מרכז בלי סוף. אם יש צילומים לתכנית טלוויזיה הדבר קורה במשך שבוע שלם עד שאני בונה ארט. בכל יום חלק אחר בפאזל. ישנם פרוייקטים שאני עובד עליהם כמה חודשים והם הופכים להיות חלק משגרת היום שלי לצד דברים אחרים וחדשים שמגיעים אלי.

WhatsApp Image 2022 05 23 at 7.38.02 PM - mendy kats - מגזין אופנה ישראלי - הכירו את
מנדי וחיים כהן מתוך ספיישל תכנית לראש השנה
גלית ואילנית - mendy kats - מגזין אופנה ישראלי - הכירו את
מנדי, גלית ואילנית

איך הקריירה שלך הושפעה, אם בכלל, ממגפת הקורונה?

לפעמים מרגיש לא נוח אבל הקורונה בשונה מהרבה עסקים שלא צלחו את המשבר עשתה לי רק טוב. לפני הקורונה הייתי מגיע ומעצב את האירוע. עם הקורונה והפקת האירועים בבתים הדרישה ממני הפכה מעיצוב להפקת אירוע מלא וזה פתח דלת רחבה לעולם הפקות האירועים, דבר אשר מתעסק בו עד היום. הפקות אירועים גדולים וקטנים על כל המשתמע. מהפרט הכי גדול ועד הפרט הכי קטן.

האם עיצבת משהו מפורסם, או שנמצא במקום שכל אחד יכול לראות?

בכל שבוע אפשר לראות את העבודות שלי בטלויזיה בשידורי קשת במיטב התכניות השונות. בדיוטי פרי אפשר לראות בדרך למטוס את עמדת המכירה המרהיב שהכנתי למור ממן, עמדה שעבדתי עליה שנה שלמה והביאה נוף חדש לעולם העיצוב, בתחום עמדות המכירה. מהחודש שעבר בכל רשת ״סופר פארם״ אפשר לראות את עמדות המכירה של חברת האיפור ״גל גונן״, היופי והקסם בתהליכים האלו זה שלא רק עיצבתי אלה ניהלתי את כל הפרוייקט מתחילתו ועד סופו. מהרגע שהחלום צוייר על דף נייר ועד לתהליך הייצור במפעל וההפצה בכל סניף וסניף בארץ. את הדבר הגדול הבא שאפשר יהיה לראות הוא קולקציית התכשיטים שלי ״simple by mendy katz” בשיתוף עם חברת הילומים ״שקד – כהן״ הקולקצייה מוצגת בבורסה ליהלומים, יש לקולקצייה אתר ואני עונד אותה אז כך שאי אפשר לפספס אותה.

WhatsApp Image 2022 05 23 at 7.32.59 PM 2 - mendy kats - מגזין אופנה ישראלי - הכירו את
צילומי הקמפיין לקולקציית התכשיטים simple by mendy katz צילום: ירדן רוקח
WhatsApp Image 2022 05 23 at 7.32.59 PM 1 - mendy kats - מגזין אופנה ישראלי - הכירו את
צילומי הקמפיין לקולקציית התכשיטים simple by mendy katz צילום: ירדן רוקח

עמדת הענק של גל גונן בסופר פארם גאלרי

מתוך צילומי ספיישל לשידורי קשת בעיצובו של מנדי כץ

צילומי הקולקצייה החדשה של רשת מטבחי אביבי - צילום: עינת דקל

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
fashion magazine

fashion magazine

  • עדיין אין תגובות
  • הוספת תגובה